Na czym polega stały monitoring zapotrzebowania na opakowania foliowe?

Efektywne zarządzanie zapasami, kontrola kosztów i minimalizacja odpadów. Te trzy rzeczy jest w stanie zapewnić stały monitoring zapotrzebowania na opakowania foliowe, który oferujemy piekarniom. Jak wygląda realizacja tej usługi w naszym przypadku? Na czym ona polega w praktyce? Tego dowiesz się z tego wpisu.

 

Analiza potrzeb – podstawa w badaniu zapotrzebowania na opakowania foliowe

 

Żadna piekarnia nie sprzeda takiej samej ilości pieczywa w tym samym czasie. Dlatego ustalenie średniomiesięcznego zapotrzebowania na opakowania foliowe będzie zależeć od liczby wypieków, jaką kupią Twoi klienci w danym okresie. Dzięki temu stały monitoring będzie obejmował poprawną liczbę, rodzaj i rozmiar worków – adekwatnie do potrzeb Twojej działalności.

 

Częstotliwość dostaw w stałym monitoringu

 

Na podstawie prognozy i analizy zapotrzebowania można efektywnie zarządzać zapasami opakowań foliowych. Wcześniej należy jednak ustalić, jak często chcesz otrzymywać dostawy. Mogą być one realizowane doraźnie, ale wtedy powinieneś się liczyć z dłuższym terminem realizacji, zwłaszcza jeśli będziesz chciał jednocześnie zadbać o promocję swojej działalności i wybierzesz worki z nadrukiem.

 

Ustalając stały monitoring, polecamy Ci zdecydować się na harmonogram regularnych dostaw, dzięki którym w Twojej piekarni będzie dokładnie tyle opakowań, ile na dany dzień będziesz potrzebował.

 

Stały monitoring — ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

 

W TRIPAK to my dbamy o to, żeby mieć na stanie opakowania foliowe dla danego klienta i zachować ciągłość dostaw. Dzięki temu unikniesz nadwyżek zajmujących miejsce i generujących koszty. Nie będziesz się też musiał przejmować się brakami w Twoich zapasach, które mogą prowadzić do przerw w sprzedaży pieczywa.

 

Poprzez stały monitoring zapotrzebowania na opakowania foliowe Twoja piekarnia może również zmniejszyć ilość generowanych odpadów, co przyczyni się do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony i bardziej ekologiczny. Jeśli chcesz sprawdzić to w praktyce, to skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy niezbędne szczegóły!