Gospodarka opakowań o obiegu zamkniętym

Czołowe zasady odpowiedzialnego prowadzenia biznesu koncentrują się m.in. wokół środowiska naturalnego oraz troski o jego kondycję. Gospodarka opakowań o obiegu zamkniętym w Tripak S.C. ma na celu ograniczenie wykorzystania materiałów syntetycznych, nienadających się do recyklingu na rzecz tych przyjaznych sferze ekologicznej. W przypadku opakowań foliowych produkowanych przez naszą firmę, szczególnie zależy nam na tym, by były one możliwe do ponownego zastosowania, a finalnie do ponownego przetworzenia.

 

Gospodarka foliowych opakowań o obiegu zamkniętym w piekarnictwie

Efektywne wykorzystanie surowców wtórnych w produkcji foliowych woreczków na chleb w przypadku naszej działalności gospodarczej polega na stałym udoskonalaniu procesów produkcyjnych. W obiegu zamkniętym działamy w taki sposób, by możliwe było wytwarzanie funkcjonalnych, a jednocześnie trwałych oraz estetycznych opakowań na pieczywo z użyciem materiałów nadających się do recyklingu.

 

Najważniejszym działaniem Tripak w tym zakresie jest optymalne dostosowanie grubości folii w taki sposób, aby opakowanie było trwałe, wydajne i praktyczne, ale też w jak najmniejszym stopniu oddziaływało na kondycję środowiska naturalnego. Gospodarka opakowań w obiegu zamkniętym pozwala nam na maksymalne wykorzystanie materiałów syntetycznych, które nadają się do recyklingu, aby możliwa była realna minimalizacja odpadów powstających w procesie wytwórczym.

 

Opakowania na pieczywo, które nadają się do recyklingu – w trosce o dobro planety

W naszej ofercie dostępne są woreczki foliowe na pieczywo - z nadrukiem oraz bez - które nie tylko ułatwiają przechowywanie bochenków czy bułek w taki sposób, by produkt pozostawał świeży na długo, ale też wyróżniał się na sklepowych półkach atrakcyjnym wyglądem.

 

Wierzymy, że dzięki wdrożeniu zasad gospodarki opakowań o obiegu zamkniętym i ogromnej dbałości o funkcjonalność oraz trwałość naszych wyrobów, opakowania na pieczywo mogą być ponownie wykorzystane oraz skutecznie przetworzone w procesie recyklingu.