Dlaczego klipsy do zamykania woreczków są lepsze od samoprzylepnych tasiemek?

Na smak i jakość pieczywa wpływa przede wszystkim wilgoć, dlatego chleb, bułki i inne wyroby należy szczelnie zabezpieczyć. Do wyboru mamy dwie opcje: samoprzylepne tasiemki lub woreczki zamykane na klipsy, najczęściej metalowe. Dlaczego ostatnia możliwość jest lepsza? Czy jest droga w zakupie? Gdzie można ją dostać? Na wszystkie pytania odpowie dzisiejszy wpis. Zapraszamy do lektury!

Woreczki foliowe z klipsem czy tasiemki samoprzylepne?

Dzięki temu rodzajowi zamknięcia możemy otwierać i zamykać opakowanie dowolną ilość razy, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem od samoprzylepnych tasiemek, które skutecznie chronią pieczywo w transporcie, jednak już niekoniecznie dobrze w przechowywaniu go w domowych warunkach. Pamiętajmy, że wilgoć najbardziej wpływa na jakość pieczywa, dlatego otwarta folia, a w związku z tym zerwana tasiemka samoprzylepna, nie będzie już tak samo szczelna. Alternatywą jest wspomniany woreczek foliowy z klipsem, który po otworzeniu i wyjęciu chleba czy bułek wystarczy zawinąć i zabezpieczyć.

Oczywiście woreczek foliowy z klipsem sprawdzi się nie tylko w warunkach domowych. Polecany jest przede wszystkim piekarzom oraz cukiernikom, którzy pragną oferować najwyższej jakości wyroby. Jeśli więc nie chcemy, by klienci narzekali na jakość sprzedawanych przez nas produktów, to zadbajmy, by w naszym punkcie nie brakowało foliowych woreczków zamykanych na klips. Dzięki nim przechowamy pieczywo w dogodnych warunkach – a to rozwiązanie opłaca się nie tylko dzięki praktyczności, ale również niskiej cenie. Ponadto w ich przypadku wystarczy tylko jeden ruch, by zamknąć chleb czy bułki i zapewnić im szczelność.

Pamiętajmy o kwestiach estetycznych

Dla zawodowych, niekoniecznie domowych piekarzy, ważna jest atrakcyjna ekspozycja produktów, dlatego w odróżnieniu od samoprzylepnych tasiemek, metalowe klipsy możemy znaleźć w różnych rozmiarach. Są przy tym niezwykle trwałe, więc mogą być śmiało zaginane i odginane bez tracenia czasu na tworzenie kokardek czy szukaniu innych rodzajów woreczka. Dlatego jeśli jesteś nimi zainteresowany, to polecamy wejść na stronę tripak.pl i zapoznać się z ofertą tego producenta opakowań i dedykowanych im akcesoriów.