Dlaczego foliowe opakowania to najlepsza opcja, by dłużej przechowywać pieczywo?

Dystrybucja pieczywa może przybierać różne formy, a producenci, właściciele sklepów i hurtowni, a także końcowi konsumenci nieuchronnie stają w obliczu kilku ważnych decyzji. Jedną z nich jest właśnie wybór opakowania dla wyrobów piekarskich. Dlaczego woreczki foliowe to dobra opcja, jeśli chcemy możliwie najdłużej zachować świeżość produktu? Poniżej omawiamy najważniejsze zalety tego rozwiązania.

 

Pieczywo w opakowaniach foliowych — świeżość na dłużej

Główną zaletą opakowań z folii w kontekście dystrybucji pieczywa jest szczelność. Dzięki niej produkty mączne dłużej pozostają świeże — wilgoć i para wodna nie ulatują z wnętrza worka, przez co bułki i chleby nie tracą sprężystości. Szczelnie zamknięty artykuł spożywczy jest znacznie mniej narażony na inne czynniki środowiskowe, jak choćby zanieczyszczenia czy też rozwój mikroorganizmów (przede wszystkim grzybów i pleśni).


Nie bez znaczenia jest również wygoda i ogólnie rozumiane walory użytkowe. Opakowania foliowe znacznie lepiej sprawdzają się podczas transportu, magazynowania i sprzedaży. Są one również odporne na tłuszcz, który nie będzie przemiękał do wnętrza worka — możesz bezpiecznie przenosić pieczywo w towarzystwie innych artykułów. Świeżość to jednak nie wszystko — inną zaletą jest również fakt, że Twoje produkty nie stracą smaku i aromatu, nie przejdą również zapachem artykułów leżących obok na półce lub w szafce.


Do jakich wypieków najlepiej sprawdzą się opakowania foliowe? Przede wszystkim mowa tutaj o suchych produktach mącznych — chleby, bułki, bagietki oraz pokrewne. Warto mieć na uwadze, że bardzo wilgotne artykuły spożywcze mogą stracić nieco na “chrupkości” pod wpływem zatrzymywanej pary wodnej. Tworzywo sztuczne nie jest również najlepszym pomysłem w przypadku różnego typu dodatków — lukru, czekolady, owoców, posypek czy nadzienia.

 

Postaw na skuteczne rozwiązania!

Zachęcamy tym samym do sprawdzenia naszej oferty opakowań na pieczywo — dostarczamy szeroką gamę woreczków foliowych, dostępnych w wielu różnych formatach. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat naszego asortymentu.